Inwestujesz w klimatyzację? Pamiętaj o jej przeglądzie

Chłodne czyste powietrze wtłaczane do pomieszczenia w upalny dzień jest jak lekarstwo dla udręczonego ciała. Klimatyzacja poprawia nasze samopoczucie, ale także sprawia że łatwiej nam się oddycha tym nie przesyconym gorącym powietrzem. Jednak instalacja klimatyzacji wiąże się także z obowiązkiem jej przeglądu po odpowiednim czasie.

Dlaczego tak ważne jest utrzymanie w czystości kanałów wentylacyjnych?
Kanały, którymi wpłaca się powietrze do budynku muszą przejść kontrolę jakości. Stanowią bowiem doskonałe środowisko do rozwoju różnych chorobotwórczych mikroorganizmów. Bezpośrednio w klimatyzacji oraz w kanałach wentylacyjnych gromadzi się szczególnie dużo nieczystości. Zalegający kurz, drobiny pyłu, tłuszcze i oleje oraz wszelkiej maści mikro odpady prowadzą do rozwoju bakterii i grzybów. Nie utrzymana w czystości klimatyzacja powoduje, że wtłaczane nią do pomieszczenia zimne powietrze jest przesycone drobinkami kurzu ale także drobnoustrojów. Wiele z nich jest zagrożeniem dla człowieka i powoduje schorzenia układu oddechowego. Dlatego tak istotna jest kontrola przewodów wentylacyjnych, klimatyzacji, dopalaczy termicznych oraz innych urządzeń, które odpowiadają za wpłacanie powietrza i jego odprowadzanie.

Rycia prezentująca kobietę chłodzącą sięprzy stole

Prawidłowe czyszczenie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji
Procesu oczyszczania klimatyzacji i kanałów wentylacyjnych może podjąć się jedynie firma, która jest w posiadaniu odpowiednich urządzeń i środków dezynfekcyjnych. Przedsiębiorstwo Twister 24 podejmuje się różnego rodzaju wyzwań związanych z czyszczeniem wentylacji. To profesjonalna firma od lat trudniąca się wszelkimi pracami związanymi z kontrolą i zabiegami oczyszczającym i klimatyzację. Pełen zakres usług znajduje się na stronie internetowej https://twister24.pl, ale część z nich warto zaprezentować.

Twister 24 oferuje czyszczenie wentylacji z wykorzystaniem metod mechanicznych i chemicznych. Te pierwsze dotyczą profesjonalnego czyszczenia kanałów wentylacyjnych za pośrednictwem szczotek obrotowych, sprężonego powietrza oraz myjek wysokociśnieniowych. Chemiczna kontrola opiera się na zastosowaniu atestowanych środków chemicznych o charakterze bakteriobójczym i grzybobójczym. Ponadto firma proponuje także przegląd kanałów wentylacyjnych oraz badania mikrobiologiczne. Trudni się czyszczeniem takich urządzeń jak kurtyny powietrzne, dopalacze termiczne oraz przewody wentylacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *