Czym charakteryzuje się pożyczka bez KRD?

Pożyczka bez KRD różni się od zwykłej pożyczki faktem, że pożyczkodawca nie sprawdza pożyczkobiorcy w Krajowym Rejestrze Długów. Można więc być wpisanym do KRD i mieć szansę na uzyskanie pożyczki lub kredytu. Pożyczki bez KRD proponowane są głównie przez firmy pozabankowe. Łączą się one także bardzo z pożyczkami bez BIK, więc firmy oferujące pożyczki pod szyldem „bez BIK” z pewnością jednocześnie oferują również pożyczkę bez KRD.

Czym jest KRD?

KRD jak zostało już wspomniane to skrót od Krajowego Rejestru Długów istniejącego pod pełną nazwą: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.. Jest to pierwsza w Polsce instytucja tego typu istniejąca nieprzerwanie od sierpnia 2003 roku. Nie tylko gromadzi ona dane o dłużnikach, ale przede wszystkim stanowi źródło informacji dla banków i parabanków. Informacje takie bowiem może swobodnie udostępniać.
laptop

Czy ja mogę skorzystać z usług KRD?

Każdy, nie tylko banki i firmy pozabankowe, ma prawo skorzystać z usług Krajowego Rejestru Długów. Aby to zrobić należy:

 • Wejść na stronę
 • Założyć konto

Dzięki KRD sami dowiedzieć się możemy o:

 • wiarygodności finansowej naszego pracodawcy
 • sprawdzić zadłużenie firmy, która nas interesuje (np. sklepu internetowego, w którym chcemy zrobić zakupy)
 • sprawdzić zadłużenie biura podróży, z którego chcielibyśmy skorzystać

Najważniejsze jest jednak to, że po rejestracji możemy sprawdzić nasz własny profil w KRD i dzięki temu dowiedzieć się, jak widzą nas firmy pozabankowe oraz banki. Dzięki dostępności do tych danych mamy możliwość szybkiego zareagowania na umieszczane tam informacje. Co ciekawe dostaniemy również dostęp do listy wszystkich firm i banków, którym została udzielona informacja na nasz temat. Pomóc to może nie tylko w otrzymaniu przez nas pożyczki ale również w zapobiegnięciu pobrania pożyczki przez osobę trzecią na nasze dane i na nasz koszt.
praca

Jak wygląda pożyczka bez KRD i gdzie można ją wziąć?

Nawet chwilówki z komornikiem za darmo są weryfikowane w bazach KRD istnieje jednak grupa produktów które nie są weryfikowane. Pożyczki bez KRD są pożyczkami, które kierowane są przede wszystkim do osób, których dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów. Mimo figurowania w KRD osoby takie mają szansę na otrzymanie potrzebnej pożyczki.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać pożyczkę bez KRD?

 • Aby otrzymać pożyczkę bez KRD właściwie wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty
 • Należy także być obywatelem Polski

Cechy charakterystyczne pożyczki bez KRD:

 • Natychmiastowe udzielenie pożyczki
 • Pożyczka bez zaświadczeń i poświadczeń
 • Kwoty pożyczki wahają się od 100 zł do nawet 10000 zł
 • Niezwykle prosty proces pożyczkowania: zazwyczaj on-line
 • Szybkie rozpatrywanie wniosku o pożyczkę
  • kobieta
   Obecnie pożyczkę bez KRD można otrzymać w Polsce w wielu firmach pozabankowych, których profile kierowane są do osób potrzebujących szybkiej gotówki od ręki. Do firm tych zaliczyć możemy:

   1. Ekspreskasa.pl
   2. DailyCredit.pl
   3. Kredito24.pl
   4. ViaSMS
   5. ProfiCredit
   6. SMS365
   7. Kaska.pl
   8. Mini-Credit.pl

   Pożyczkę bez KRD polecić można każdemu, kto potrzebuje szybkiej gotówki i jest wpisany w KRD. Czekamy na Państwa opinie dotyczące pożyczek bez KRD – czy rzeczywiście tak łatwo je otrzymać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *