Codzienność polaków to kredyty i pożyczki

Codziennie spotykamy niemal na każdym kroku w prasie, telewizji czy w internecie tysiące ofert zachęcających nas do wzięcia pożyczki gotówkowej w banku. Instytucje tego rodzaju zapewniają minimalny poziom formalności, szybkość transakcji i korzystne warunki zaciągnięcia kredytu. A jak jest w praktyce? Okazuje się często zgoła inaczej.

Nie w każdej instytucji finansowej typu bank oferty pożyczkowe na dowód są skierowane właśnie do nas. Często bowiem nie spełniamy określonych warunków, by móc je uzyskać. Gdzie więc się kierować, aby nie zostać odprawionym z kwitkiem? Raczej nie do banku. Żadna instytucja tego rodzaju nie udzieli nam kredytu za okazaniem jedynie dowodu osobistego. Bank musi mieć pewność, że jesteśmy wypłacalni.
smutna pani

Zatem w tej instytucji okazujemy dokumenty poświadczające nasze comiesięczne zarobki, czyli równocześnie udowadniamy, że jesteśmy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie w ustalonym terminie, na ustalonych z góry, nierzadko sztywnych zasadach. O wiele lepiej sytuacja się przedstawia, gdy zechcemy skorzystać z usług naszego rodzimego banku. Jednak, jeśli posiadamy zbyt duże zadłużenie, widniejemy w BIK – u jako dłużnicy innych banków, nawet ta instytucja może nie uznać naszej zdolności kredytowej, wówczas i tam możemy się pożegnać z kredytem. I co wtedy? Na szczęście istnieje jeszcze inne rozwiązanie tego problemu. Na rynku funkcjonuje wiele instytucji o charakterze parabankowym.

Tam kredyt gotówkowy daje nam możliwość w łatwy sposób otrzymać gotówkę na dowód bez większych formalności, a więc bez przedstawiania zaświadczenia o źródłach dochodu, ani bez badania naszej historii kredytowej. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w obecnej, jakże trudnej dobie kryzysu, gdy uzyskanie kredytu w banku stało się wyjątkowo utrudnione. Dla firm pożyczkowych nie jest ważne w jakim banku mamy założone konto, a pieniądze otrzymujemy błyskawicznie. Mogą one być wypłacone w od razu gotówce, przekazane przez kuriera do naszego domu lub też za pomocą przelewu. Dlatego wiele osób skorzystało już z usług parabankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *