Pożyczka na własną działalność gospodarczą

Mężczyzna w marynarce opiera się o szafę
Młodzi ludzie często mają problem z uzyskaniem kredytu na rozwój działalności gospodarczej

Pomysł na własny biznes coraz częściej rodzi się w głowach wielu młodych Polaków. Skończywszy studia poszukują własnego miejsca w świecie. Niejednokrotnie decydują się na pracę niezwiązaną z wyuczonym zawodem. Jednak dzięki zdobywaniu nowych umiejętności, kontaktów z innymi ludźmi stają się bardziej kreatywni. Dla wielu z nich prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z niemałymi kosztami. Wszakże w młodości nie zgromadzili oszczędności, a nierzadko ich praca nie pozwala na odłożenie środków, które można wykorzystać w przyszłości. Dlatego kierują się do banków by uzyskać kredyt na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jednak instytucje z sektora bankowego w każdym przypadku dokładnie przyglądają się zdolności kredytowej przyszłym przedsiębiorców. Gdy okaże się, że ich możliwość do spłaty zobowiązania w terminie jest nazbyt wątpliwa lub po prostu nowy “interes” może być ryzykowanym krokiem, odmawiają udzielenia kredytu.

Środkiem zaradczym w takiej sytuacji mogą być pożyczki pozabankowe. Choć zwykle sięgają niższych kwot niż produkty sektora bankowego, czasem nawet taka niewielka suma wystarczy by rozkręcić własny biznes.

Pożyczka na własną działalność gospodarczą

Poniżej prezentujemy kilka propozycji kredytów dla przedsiębiorców z sektora pozabankowego.

  1. Biznes Ratka – firma oferuje od 1 000 do 20 000 zł pożyczki na własny biznes. Okres kredytowania wynosi 1-36 miesięcy. By ubiegać się o kredyt należy mieć działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce oraz brak negatywnych wpisów w BIG. Dużą zaletą pożyczek dla firm w Ratka są niewątpliwie niewygórowane koszty ich obsługi. Właścicielem marki jest grupa Aasa.
  2. Gold Kredyt – podobnie jak w przypadku poprzedniej firm, świadczy pożyczki w wysokości od 1 000 do 20 000 zł na 1-36 miesięcy. Cechują się dość korzystnym oprocentowaniem zaś o zobowiązanie finansowe można ubiegać się online, bez dodatkowych formalności i wychodzenia z domu. Gold Kredyt to produkt spółki Aasa.
  3. Provident – osoby prowadzące działalność gospodarczą zarejestrowaną w naszym kraju mają szansę wnioskować online o kredyt do 15 000 zł na 1-24 miesięcy. Po uzyskanie akceptacji, otrzymują gotówkę lub przelew pieniędzy na konto. Wszelkie koszty poniesione z tytułu zaciągniętej pożyczki można dodatkowo włączyć w koszt prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *