Nowe porównanie kredytów hipotecznych – 2018

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie niezmiennie od kilku lat. Zaś rok 2017 był pod tym względem rekordowy. Eksperci Homebroker wykazali, że średnie zadłużenie na osobę wynikające z posiadanych kredytów hipotecznych wynosi 10 500 zł. Wskaźnik tez względem roku 2016 poszybował w górę o 5,5 punktów procentowych. Choć ceny nieruchomości dość intensywnie poszły w górę, nie przeszkadza to Polakom w zaciąganiu nowych zobowiązań mieszkaniowych. Dlatego powstają kolejne, które z pewnością zostaną wkrótce wykupione. Jednak pomimo ubiegłorocznego dużego popytu na rynku nieruchomości, niektóre banki prawdopodobnie z obawy, że taka sytuacja może się w 2018 r. nie powtórzyć, postanowiły obniżyć koszty obsługi kredytu hipotecznego. Poniżej porównamy różne oferty kredytów mieszkaniowych.

Nowe porównanie kredytów hipotecznych – 2018 rok

Porównanie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości przy standardowych warunkach kredytowania.

Nazwa bankuRRSO [%] dla reprezentatywnego przykładuMarża [%]WIBOR
BGŻ BNP Paribas3,941,93M 1,73
Credit Agricole4,66od 1,83M 1,72
mBank4,182,13M 1,73
Bank PKO PB4,432,213M 1,73
Eurobank4,572,143M 1,72
ING Bank Śląski4,792,56M 1,78
Alior Bank5,542,493M 1,72

Powyższa lista banków przedstawia wartość marzy , oprocentowania rzeczywistego oraz współczynnika WIBOR, czyli stopy procentowej. Te parametry decydują bowiem o kosztach, jakie poniesiemy regulując nasze zobowiązanie hipoteczne.
Shcmeat przedstawiający listę do odhaczenia

BGŻ BNP Paribas

Bank proponuje kredyt hipoteczny z niską marżą z oprocentowaniem zmiennym w skali roku wynoszącym 3,43%. Ponadto klienci mają także sposobność uzyskać promocyjną prowizję= 0 zł za udzielenie zobowiązania. Możliwe jest także czasowe zawieszenie spłaty raty (karencja w spłacie).

ING Bank Śląski

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z kredytem hipotecznym oferowanym przez ING muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 20% wartości nieruchomości. Do wyboru jest kilka interesujących propozycji: “Mieszkaj bez kompromisów” z lekką ratą – RRSO = 4,30% + marża 1,69%; “Mieszkaj bez kompromisów” łatwy start – RRSO = 4,34% + marża 1,85%; Ekokredyt hipoteczny – RRSO = 4,23% + marża 1,75% oraz oferta standardowa.

Alior Bank

W ofercie Alior Banku znajduje się między innymi kredyt hipoteczny Megahipoteka. Wysokość marży zaczyna się od 2,29% a RRSO 5,54%. Dodatkowo klienci mogą zawieść spłatę rat kredytu na okres 6 miesięcy. Przy ocenianiu zdolności kredytowej bank bierze także pod uwagę dochody uzyskiwane przez kredytobiorcę za granicą.

mBank

Tutak wnioskodawcy mogą aplikować o kredyt w wysokości do 90% wartości danej nieruchomości. Zatem wkład własny musi minimalnie wynosić 10%. Ponadto istniej opcja skorzystania z promocyjnej marży przy wykupie pakietu ubezpieczenia. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat.

PKO PB

Nagrodzony w rankingu Złoty Bankier kredyt hipoteczny w PKO PB to szansa na uzyskanie zobowiązania hipotecznego do 90% wartości nieruchomości. Klienci mają także możliwość zawieszenia spłaty rat nawet do 36 miesięcy. Wskaźnik RRSO dla kredytu hipotecznego w PKO PB wynosi 4,43% natomiast dla kredytu w Banku Hipotecznym 4,25%.

Credit Agricole

Bank ma do zaproponowania potencjalnym klientom kredyt hipoteczny do wyboru niższą marżą od 1,8% lub z prowizją = 0 zł. Ponadto istnieje opcja wcześniejszego uregulowania całej kwoty bez płacenia jakiejkolwiek prowizji oraz skorzystania z wakacji kredytowej raz w roku. Wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosi 20% wartości danej nieruchomości.

Eurobank

W promocji kredytu hipotecznego z prowizją wynoszącą 2% klienci może uzyskać niską marżę zaczynającą się od 1,89%. Warunkiem jest skorzystanie także z produktów dodatkowych oferowanych przez bank, jak choćby ubezpieczenie, lokata czy karta kredytowa. Okres kredytowania wynosi 30 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *