Nowe porównanie kredytów hipotecznych – 2018

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie niezmiennie od kilku lat. Zaś rok 2017 był pod tym względem rekordowy. Eksperci Homebroker wykazali, że średnie zadłużenie na osobę wynikające z posiadanych kredytów hipotecznych wynosi 10 500 zł. Wskaźnik tez względem roku 2016 poszybował w górę o 5,5 punktów procentowych. Choć ceny nieruchomości dość intensywnie poszły w górę, nie przeszkadza to Polakom w zaciąganiu nowych zobowiązań mieszkaniowych. Dlatego powstają kolejne, które z pewnością zostaną wkrótce wykupione. Jednak pomimo ubiegłorocznego dużego popytu na rynku nieruchomości, niektóre banki prawdopodobnie z obawy, że taka sytuacja może się w 2018 r. nie powtórzyć, postanowiły obniżyć koszty obsługi kredytu hipotecznego. Poniżej porównamy różne oferty kredytów mieszkaniowych.

Nowe porównanie kredytów hipotecznych – 2018 rok

Porównanie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości przy standardowych warunkach kredytowania.

Nazwa bankuRRSO [%] dla reprezentatywnego przykładuMarża [%]WIBOR
BGŻ BNP Paribas3,941,93M 1,73
Credit Agricole4,66od 1,83M 1,72
mBank4,182,13M 1,73
Bank PKO PB4,432,213M 1,73
Eurobank4,572,143M 1,72
ING Bank Śląski4,792,56M 1,78
Alior Bank5,542,493M 1,72

Powyższa lista banków przedstawia wartość marzy , oprocentowania rzeczywistego oraz współczynnika WIBOR, czyli stopy procentowej. Te parametry decydują bowiem o kosztach, jakie poniesiemy regulując nasze zobowiązanie hipoteczne.
Shcmeat przedstawiający listę do odhaczenia

BGŻ BNP Paribas

Bank proponuje kredyt hipoteczny z niską marżą z oprocentowaniem zmiennym w skali roku wynoszącym 3,43%. Ponadto klienci mają także sposobność uzyskać promocyjną prowizję= 0 zł za udzielenie zobowiązania. Możliwe jest także czasowe zawieszenie spłaty raty (karencja w spłacie).

ING Bank Śląski

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z kredytem hipotecznym oferowanym przez ING muszą posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 20% wartości nieruchomości. Do wyboru jest kilka interesujących propozycji: “Mieszkaj bez kompromisów” z lekką ratą – RRSO = 4,30% + marża 1,69%; “Mieszkaj bez kompromisów” łatwy start – RRSO = 4,34% + marża 1,85%; Ekokredyt hipoteczny – RRSO = 4,23% + marża 1,75% oraz oferta standardowa.

Alior Bank

W ofercie Alior Banku znajduje się między innymi kredyt hipoteczny Megahipoteka. Wysokość marży zaczyna się od 2,29% a RRSO 5,54%. Dodatkowo klienci mogą zawieść spłatę rat kredytu na okres 6 miesięcy. Przy ocenianiu zdolności kredytowej bank bierze także pod uwagę dochody uzyskiwane przez kredytobiorcę za granicą.

mBank

Tutak wnioskodawcy mogą aplikować o kredyt w wysokości do 90% wartości danej nieruchomości. Zatem wkład własny musi minimalnie wynosić 10%. Ponadto istniej opcja skorzystania z promocyjnej marży przy wykupie pakietu ubezpieczenia. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat.

PKO PB

Nagrodzony w rankingu Złoty Bankier kredyt hipoteczny w PKO PB to szansa na uzyskanie zobowiązania hipotecznego do 90% wartości nieruchomości. Klienci mają także możliwość zawieszenia spłaty rat nawet do 36 miesięcy. Wskaźnik RRSO dla kredytu hipotecznego w PKO PB wynosi 4,43% natomiast dla kredytu w Banku Hipotecznym 4,25%.

Credit Agricole

Bank ma do zaproponowania potencjalnym klientom kredyt hipoteczny do wyboru niższą marżą od 1,8% lub z prowizją = 0 zł. Ponadto istnieje opcja wcześniejszego uregulowania całej kwoty bez płacenia jakiejkolwiek prowizji oraz skorzystania z wakacji kredytowej raz w roku. Wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosi 20% wartości danej nieruchomości.

Eurobank

W promocji kredytu hipotecznego z prowizją wynoszącą 2% klienci może uzyskać niską marżę zaczynającą się od 1,89%. Warunkiem jest skorzystanie także z produktów dodatkowych oferowanych przez bank, jak choćby ubezpieczenie, lokata czy karta kredytowa. Okres kredytowania wynosi 30 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *