Kredyty hipoteczne na własny kąt w mBanku

Wielu młodych Polaków marzy o swoim własnym kącie. Planujemy zakup mieszkania lub domu lecz bardzo niewielu z nas stać na jego zakup. Dlatego decydujemy się na kredyt hipoteczny w banku. Bardzo istotnym czynnikiem decydującym o przyznaniu nam upragnionego zobowiązania finansowego jest wkład własny. Winien on sięgać określonego limitu wyznaczonego przez daną instytucję bankową. mBank ma do zaoferowania kredyt hipoteczny z wkładem własnym minimum 10%. Nie jest to wygórowana cena, a nawet znacznie niższa niż ta wymagana przez wiele innych banków.

Kredyt hipoteczny w mBanku

To możliwość uzyskania gotówki na zakup nieruchomości lub jej budowę bądź remont do kwoty sięgającej 90% jej wartości. Okres kredytowania dochodzi do 35 lat a minimalna wysokość kredytu nie może być niższa niż 80 100 zł.
Kredyt hipoteczny w mBanku można przeznaczyć na:

  • zakup nieruchomości deweloperskiej
  • kupno nieruchomości z rynku wtórnego
  • remont domu lub mieszkania
  • kupno działki pod budowę domu
  • konsolidację kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku

mBank akceptuje różne źródła dochodu, między innymi: umowę o pracę, umowę o działo, świadczenia z tytułu renty lub emerytury, prowadzenia działalności gospodarczej, działalność rolniczą czy najem nieruchomości. Co więcej, bank również bierze pod uwagę dochody uzyskiwane przez klienta poza granicami naszego kraju. Walutę kredytu jest złoty polski, a samo zobowiązanie można regulować w ratach równych lub malejących. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, do 3 lat od podpisania umowy, obowiązuje prowizja od kwoty kredytu w wysokości 3%.

Wycena nieruchomości
W przypadku zakupu nieruchomości niezbędna jest jej wycena przez podpisaniem umowy kredytowej. Opłaty za tą procedurę są następujące:

  • 300 zł dla lokalu mieszkalnego lub działki budowlanej
  • 500 zł w przypadku domu jednorodzinnego
  • 800 zł dla nietypowej nieruchomości

Kredyt hipoteczny można dobrowolnie ubezpieczyć w postaci: Ubezpieczenia na życie, Ubezpieczenia samej nieruchomości lub innego typu Ubezpieczenia “Mieszkam bezpiecznie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *