Kredyt pod zastaw mieszkania z Inwestum

Kredyt pod zastaw nieruchomości jest niejako odpowiednim kredytu z zabezpieczeniem, który oferują banki. W obu przypadkach zabezpieczeniem zobowiązania finansowego, jednak to właśnie banki są chętniej odwiedzane przez osoby zainteresowane kredytem. Dzieje się tak dlatego, iż są to instytucje wysokiego zaufania społecznego. Istnieje bowiem mniejsze prawdopodobieństwo, że bank komercyjny z wysokim kapitałem zakładowym zbankrutuje. W przypadku firm prywatnych, które proponują pożyczki lub kredyty pod zastaw, szansa na wystąpienie tego przykrego scenariusza jest znacznie wyższa. Z drugiej strony jednak, porównajmy statystyki udzielania kredytów w banku i tych, oferowanych przez instytucje pozabankowe. W tym pierwszym przypadku przyznawalność będzie znacznie niższa. Osoby, które nie uzyskały pieniędzy od banku, nie pozostają bez szans na otrzymanie potrzebnej gotówki. Mogą skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania lub domu – czy to bezpieczne

Głównym oporem, jaki napotykam wśród osób, które nie planują ubiegania się o pożyczki prywatne jest obawa przed utratą nieruchomości. Są przeciwni takiemu przedsięwzięciu i preferują pożyczki chwilówki przez internet. Skłamałabym, gdybym uznała pożyczki pod zastaw za 100% bezpieczne. Ryzyko zawsze istnieje, jednak gdy skorzystamy z usług firmy funkcjonującej na rynku od wielu lat i które zbiera pochlebne opinie, możemy tego rodzaju czarne myśli wykluczyć. Ponadto w przypadku zaciągania tego typu kredytów, należy ubiegać się o tylko taką kwotę, którą będziemy w stanie uregulować. Ostatnio przeanalizowałam oferty pożyczek i kredytów pod zastaw nieruchomości i trafiłam na Grupę Inwestycyjną Safe House (Inwestum), które ma do zaoferowania bardzo atrakcyjne oferty pożyczek hipotecznych.

Safe House – Inwestum – pożyczanie i inwestowanie

Kobieta w okularach i rudych włosach trzyma laptopa
Inwestum to tanie pożyczki pod zastaw nieruchomości

Firma działa na terenie 49 największych miast w Polsce (dawne miasta wojewódzkie) i proponuje pożyczki pod zastaw nieruchomości z wpisem do księgi wieczystej. Oznacza to, że nie dochodzi do przywłaszczenia mieszkania lub domu, w właściciel nieruchomości nie musi się z niej wymeldować. Są to bezpieczne pożyczki analogiczne do kredytów hipotecznych w banku.

Cechy kredytu pod zastaw nieruchomości w Inwestum

  • kwota pożyczki do 50% wartości nieruchomości
  • niski koszt miesięczny wynoszący średnio od 2,5 do 3%
  • brak przywłaszczenia nieruchomości, która pozostaje w dalszym ciągu w “ręku” właściciela
  • możliwość zastawienia działki budowlanej lub deweloperskiej
  • szybka wyplata środków (do 48 godzin od momentu aplikowania o kredyt

By ubiegać się o pożyczki pod zastaw nieruchomości z Inwestum należy przedstawić

  • wypis z księgi wieczystej i akt notarialny
  • zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami z czynszowymi (mieszkania)
  • zaświadczenie o liczbie osób zameldowanych
  • fotografie nieruchomości z zewnątrz i ze środka

Istotnym warunkiem jest to, by dana nieruchomość nie była w kredycie oraz obciążona innymi zastawami. Osoby zainteresowane pożyczkami winny skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer telefonu: 535-43-44-65 lub pisząc na adres mailowy biuro@inwestum.com.pl. BOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *