Proste i szybkie kredyty gotówkowe w Banku Pocztowym

Komercyjny Bank Pocztowy powstał w roku 1990 jako instytucja oferująca swoje usługi przede wszystkim klientom indywidualnym jak i mikroprzedsiębiorstwom. Ze względu na rozpowszechnianie swoich usług zarówno poprzez placówki własne jak i poczty polskiej, hołduje tradycji bankowości pocztowej. Proponuje kredyty gotówkowe do 100 000 zł w formie kredytu na koncie lub kredytu pocztowego. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, a jego atrakcyjne oprocentowanie skusiło wielu klientów banku.

Kredyt gotówkowy pocztowy

Może zostać przeznaczony zarówno na bieżące wydatki czy planowany zakup jak i konsolidację zobowiązań finansowych w innych bankach. To szybki i wygodny kredyt nie wymagający wielu formalności.

Główne cechy kredytu pocztowego

  • kwota kredytu wynosi od 300 zł do 100 000 zł
  • okres kredytowania to 3-96 miesięcy
  • oprocentowanie zmienne kredytu zaczyna się od 2,99%
  • zobowiązanie finansowe można podpisać z inną dowolną osobą, co zwiększa zdolność kredytową wnioskodawcy

Kobieta siedzi na ławce podparta dłonią i się uśmiecha
Już dziś możesz ubiegać się o gotówkę na realizację swoich marzeń w Banku Pocztowym

By ubiegać się o kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym należy złożyć wniosek online, telefonicznie lub udać się do jednej z placówek banku bądź urzędu pocztowego. Decyzja w sprawie przyznania kredytu podejmowana jest nawet w ciągu jednego dnia, i również w tym czasie może nastąpić wypłata gotówki na konto wnioskodawcy. W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania klienci banku mogą ubiegać się o tzw. restrukturyzację, czyli zmianę początkowych warunków kredytowania.

Przykładowy koszt kredytu pocztowego
Przy założeniu, że kwota kredytu o jaką ubiega się klient wynosi 4 445,30 zł na okres 30 miesięcy, RRSO = 16,18%, to całkowita kwota do spłaty wynosi 5 283,60 zł. Na koszt kredytu wynoszący 838,30 zł składają się prowizja 422,30 zł i odsetki 416 zł.

Kredyt na koncie w Banku Pocztowym

Drugą ofertą kredytu gotówkowego banku jest kredyt na koncie, który może zostać przeznaczony na dowolny cel. Różni się on od tradycyjnego kredytu gotówkowego tym, że ze środków zgromadzonych na rachunku bankowym można korzystać w dowolnym momencie, a odsetki płacone są jedynie od tej kwoty, która została wydana.

Podstawowe informacje dotyczące kredytu na koncie w Banku Pocztowym

  • kwota kredytu wynosi od 500 do 100 000 zł
  • okres kredytowania 12 miesięcy dla odnawialnej linie kredytowej, 84 miesiące w przypadku linii nieodnawialnej

W zależności od tego, ile kredytobiorca ma środków finansowych zgromadzonych na koncie może otrzymać:

  • jednokrotność miesięcznego wpływu po miesiącu od momentu otwarcia konta bankowego
  • trzykrotność środków zgromadzonych na koncie po 3 miesiącach
  • odpowiednio sześciokrotność po 6 miesiącach od otwarcia konta

W przypadku kredytu odnawialnego, każda miesięczna wpłata środków na konto klienta odnawia go, czyli sprawia, że mamy do wykorzystania wyższą kwotę. Dopiero po wydaniu wszystkich własnych zgromadzanych na koncie środków, uruchamiany jest kredyt odnawialny.

Przykładowy koszt kredytu na konto
Przy założeniu, że całkowita kwota kredytu wynosi 6 200 zł na okres 12 miesięcy, RRSO = 10,5%, to całkowita kwota do spłaty wynosi 6 820 zł. Na koszt kredytu w wysokości 620 zł składają się jedynie odsetki (prowizja = 0 zł, opłata za prowadzenie rachunku nic nie kosztuje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *