Najlepsze lokaty bankowe wg Bankier.pl

Lokata bankowa lub inaczej depozyt bankowy to wszelkie rodzaje wkładów przyjmowanych przez banki. Mogą to być zarówno wkłady pieniężne jak i w formie papierów wartościowych, różnych kruszców, złota, biżuterii czy numizmatów. Wyróżniane są lokaty krótko- i długoterminowe, które różnią się wysokością oprocentowania. To jeden z lepszych sposobów na oszczędzanie. Depozyt jest oprocentowany w skali roku, dzięki czemu środki dostępne na lokacie powoli wzrastają. Zysk jest tym większy, im wyższe jest oprocentowanie lokaty.

Ranking lokat bankowych – kwiecień 2017

Kwota 10 000 zł na 1 miesiąc (+ dodatkowe warunki)
Analitycy serwisu bankier.pl przeanalizowali poszczególne lokaty oferowane przez banki komercyjne. Jeśli wziąć pod uwagę zysk w przeliczeniu na jeden miesiąc, na najwyższym stopniu podium uplasował się Eurobank z oprocentowaniem w wysokości 3,5%. Jednak z depozytu w banku mogą korzystać tylko jego klienci, więc jeśli zdecydujemy się na ulokowanie pieniędzy w Eurobanku, musimy uprzednio założyć tam konto. Drugie miejsce w rankingu przypadło Idea Bank, czyli popularnemu bankowi dla przedsiębiorców. Oferowana Lokata Happy jest oprocentowana na 3% w skali roku, a miesięczny zysk po depozycie 10 000 zł wynosi 19,97 zł. W odróżnieniu od Eurobanku jest to oferta skierowana do nowych klientów. Lion’s Bank oraz PKO BP z oprocentowaniem lokat w skali 1,75% zajmują wspólnie trzecie miejsce. Z kolei Nest Bank- czyli bank rodzinny oraz PlusBank zlokalizowane są na odpowiednio czwartym i piątym miejscu.

Gdy nie będziemy brali pod uwagę dodatkowych warunków przystąpienia do lokaty, prowadzenie obejmą trzy instytucje: Idea Bank, Lion’s Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Kwota 100 000 zł na jeden miesiąc
Gdy weźmiemy pod uwagę wyższe kwoty depozytów, poszczególne miejsca w rankingu lokat bankowych ulegają zmianie i prym wiedzie Idea Bank wraz z Lion’s Bank. Możemy oczekiwać od nich lokat z oprocentowanie w wysokości 2,3% w skali roku. Drugą pozycję zajmuje Nest Bank, a trzecią, co ciekawe, T-Mobile Usługi Bankowe. Ta ostatnia oferta przedstawia się następująco: oprocentowanie lokaty wynosi 1,5% i można ją założyć przez aplikację mobilną, infolinię, lub bezpośrednio podczas wizyty w placówce.

Ranking z kwietnia niewiele się zmienił w stosunku do tego sporządzonego przez serwis bankier.pl w ubiegłym miesiącu. Największym zaskoczeniem jest natomiast pojawienie się w nim T-Mobile Usług Bankowych, które coraz prężniej rozwijają się na rynku finansowym w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *